Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení turnaje ve Valašském Meziříčí

9. 12. 2013

 

Po turnaji ve Valašském Meziříčí mi dovolte malé shrnutí. Těsně po prohraném mistrovském zápase v Plzni se nikomu snad ani nechtělo na tento turnaj odjet. Měli jsme velké obavy, jak dopadneme a zda neuděláme ostudu. Po dlouhé cestě jsme ve čtvrtek večer dorazili k zimáku a dali si věci do šatny, sice malé, ale útulné a příjemně vytopené. Organizátoři nás doprovodili k ubytování – Internát střední stavební školy. Dětem to bylo jedno a někteří rodiče si zavzpomínali na mladá léta… Pomstou od domácích byla pro dospělé účastníky zájezdu vzdálenost zhruba 45 kroků od nejlepší diskotéky   ve Valašském Meziříčí - Klubu Bonver. Tady jsme se stali ještě s maďarskými kolegy vítanými a oblíbenými návštěvníky. Jídlo jsme měli zajištěné vedle zimního stadionu, jediným problémem byla asi Kofola k pití – pro sportovní výkony se zrovna moc nehodí.
 
A již ke sportovní stránce.
První zápas ve skupině jsme sehráli s maďarským Dunajvárosem. Rychle jsme vedli, ale soupeř stav otočil. Ve druhé polovině jsme potvrdili naší dominanci a zaslouženě zvítězili.
 
HC ČB – Dunajváros    4 :2    Jasečko(Anderle), Petrovič(Antoň), Pouzar(Masopust,Ryba A.), Řehout (Pouzar, Masopust)
 
V druhém zápase ve skupině jsme hráli se sebevědomými domácími Bobříky. Utkání bylo vyrovnané, možná jsme měli i více šancí a rozhodovalo se až v power play v samém závěru. Dle nestranných diváků patřil tento zápas kvalitou k těm nejlepším v  celém turnaji.
 
HC ČB – Bobři Valašské Meziříčí   1 : 3 Pouzar(Šulista)
 
Druhý den jsem nastoupili proti Orlíkům z Uničova. Opět po velmi dobrém výkonu a přehrání soupeře jsme zaslouženě zvítězili
 
HC ČB – Orlíci Uničov 3 : 1   Masopust(Šulista, Ryba A.), Masopust(Řehout, Pouzar), Lukáš(Šťastný)
 
Odpoledne jsme sehráli zřejmě klíčové utkání pro další vývoj v turnaji s Černými Vlky Rožnov pod Radhoštěm. Opět jsme soupeře přestříleli a dlouho to vypadalo, že je jen otázka času, kdy dáme gola a rozhodneme. Bohužel, rozhodující gol vstřelil 3 minuty před koncem zápasu soupeř, a přes několik dobrých šancí v závěrečné power play jsme vyrovnat nedokázali.
 
HC ČB – Černí vlci Rožnov pod Radhoštěm    0 : 1
 
Tím byly uzavřeny zápasy ve skupině. Skončili jsme na třetím místě a následoval večerní zápas s druhým ze skupiny B, slovenským Martinem. Tento zápas vlastně rozhodoval o celkovém umístnění, zda budeme do 4.místa a případně hrát o medaile. Opět jsme dokázali hrát s velice kvalitním soupeřem vyrovnané utkání, přestříleli jsme ho a doplatili na naši nedůraznou koncovku.  Konečné rozhodnutí přišlo znovu v závěrečné power play, kdy jsme při hře na riziko dostali dva goly.
 
HC ČB – Mountfield Martin     2 : 5   Anderle(Kouba), Petrovič(Lukáš)
 
Nedělní program jsme začali s dalším slovenským soupeřem Hoba Bratislava. Vítěz tohoto zápasu hrál poté o 5. místo, poražený o sedmé. Opět kvalitní utkání, poslední obdržený gol klasicky v power play a opět na počet střel naše výhra. Na goly ale vyhrál soupeř a poslal nás do boje o sedmé místo.
 
HC ČB – Hoba Bratislava 1 : 4 Pouzar(Ryba A.)
 
 
V zápase o sedmé místo jsme si zopakovali utkání s Orlíky Uničov. Naši kluci jako by se chtěli důstojně rozloučit s turnajem, vůbec nedali soupeři šanci a jednoznačně ho přehráli. Přitom Orlíci měli údajně ambice na finále.
HC ČB – Orlíci Uničov    3 : 0   Pouzar(Cibuzar), Kouba(Anderle), Pouzar(Šulista, Ryba A.)
 
 
 
Po každém utkání byli vyhlašováni nejlepší hráči z obou týmů. Od nás to byli Pouzar 2x, Kouba, Masopust, Petrovič, Kadlec a Ludvík.
 
Získali jsme ještě také jedno individuální ocenění – nejsympatičtějším trenérem turnaje byl vyhlášen Lukáš Chaloupka.
 
Závěrem patří poděkování organizátorům za bezproblémový průběh turnaje. Dále celé naší výpravě – hráčům i rodičům za předvedené výkony na ledě, fandění, chování na stadionu i ve městě. Při posezení v kuloárech jsme byli od ostatních soupeřů velmi kladně hodnoceni, mimo jiné za to, jak bez ohledu na průběžný výsledek pravidelně střídáme kompletní tři pětky a oba brankáře.
 
Z celkového pohledu se může sedmé místo jevit jako neúspěch, ale tolik kvalitních soupeřů a zápasů často nepotkáváme a hlavně herní projev se výrazně lišil od našich soutěžních utkání. Rodiče se nemusí bát, rozhodně neplánujeme jezdit hrát naše domácí zápasy do Valašského Meziříčí, když se nám tam tak dařilo..
 
 
 
A ještě článek v místních novinách:
 
 
 
 
Memoriál Dáši Lacinové a Jaroslava Šilhana - vítězství je naše
A máme to za sebou. Třídenní maratón skončil a je znám vítěz, ale nepředbíhejme. Deset mužstev  Hoba Bratislava, Šumperk, Vsetín, Černí vlci, Uničov, Martin, České Budějovice, Dunaujvaros, Bobři, Vyškov sehrálo spoustu krásných a vyrovnaných zápasů. Mezi favority turnaje patřil Šumperk, Hoba Bratislava a domácí tým. Ve skupině Jardy Šilhana se z prvního místa radoval Šumperk před Martinem. Druhou skupinu ovládli domácí Bobři před Rožnovem a Českými Budějovicemi. Po dohrání skupin nastalo to pravé hokejové - vyřazovací boje. Čtvrtfinále ovládli favorité a vybojovali si postup do boje o medaile. Poražené týmy si to rozdaly o páté až osmé místo, V prvním semifinále přehrál Šumperk Černé vlky a netrpělivě čekal na svého soupeře. Druhé semifinále ovládli domácí Bobři a odsoudili tým Martinu do boje o konečné třetí místo. V něm byli nakonec po nájezdech úspěšnější hráči Rožnova a vybojovali bronz. V nádherném finále, které bylo opravdovým vyvrcholením turnaje se radovali z výhry 5:2 domácí bobříci. Za velkého skandování domácích diváků proběhl závěrečný ceremoniál a našim klukům byly na krk zavěšeny zlaté medaile. Brankář domácích bobříků Michal Postava byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Dík patří zejména všem rodičům kteří se podíleli na organizaci turnaje a zejména sponzorům bez kterých by bylo těžké tak kvalitní turnaj uspořádat.
 
 
Konečné pořadí turnaje:
1.Bobři Valašské Meziříčí
2.HK Mladí draci Šumperk
3.Černí vlci
4.Martin
5:Hoba Bratislava
6.Vyškov
7.Motor České Budějovice
8.Orlíci Uničov
9..DAB Dunaujvaros
10.VHK Vsetín
Pár vět o účastnicích
1.Bobři Valašské Meziříčí - stálá forma a dva excelentní výkony s Uničovem a Šumperkem nás katapultovaly na celkové vítězství.
2.HK Mladí draci Šumperk - favorit turnaje procházel turnajem suverénním způsobem a až prohra ve finále ho stála zlato.
3.Černí vlci - překvapení turnaje, po zásluze bronzoví.
4.Martin - kvalitní tým, vyrovnaný na všech postech,
5:Hoba Bratislava- tým od kterého jsme čekali lepší umístění, sehrál vynikající čtvrtfinále s domácím celkem
6.Vyškov - výkony týmu se střídaly jak den a noc a šesté místo je myslím úspěch.
7.Motor České Budějovice - motor se několikrát zadřel a to ho stálo lepší umístění. I přes velkou podporu dívaku z toho bylo jen sedmé místo.
8.Orlíci Uničov - asi kruté umístění pro nejmladší tým
9.DAB Dunaujvaros - na turnaji vyhrál jen jednou, ale maďarský temperament se při oslavě vítězství projevil naplno
10.VHK Vsetín - propadák turnaje, hrůza a děs. Prohra s mužstvem ze země gulášu a čabajek hovoří za vše.